Android HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Beta Sürüm Yayınını Kaldırıyor.

Bir Xiaomi telefonuna sahipseniz, beta sürümünü veya MIUI’nin kararlı bir sürümünü çalıştırıyorsunuzdur (özel ROM’ları çalıştıranlar veya Android One’da olanlar hariç).Birincisini çalıştıranların çoğu, yeni özellikleri test etmek ve kararlı bir sürüm yayınlamadan önce geri bildirimde bulunmak isteyenlerdir. Gelecek ay, bu artık mümkün olmayacak.

Mi Topluluğu web sitesinde yayınlanan bir blog yazısı, Xiaomi’nin mühendis ekibinin 1 Temmuz 2019’dan başlayarak tüm cihazlar için MIUI Beta’nın küresel bir versiyonunu yayınlamayı bırakacağını açıkladı.

Görünüşe göre, daha fazla model duyuruldukça, birçok kişi MIUI Beta’yı kullanmaya başlıyor. Ancak, Xiaomi, kullanıcılarının MIUI’yi kötü tecrübe etmesini istemiyor. Bundan böyle, yazılım ekibi kararlı sürüm güncellemelerini yayınlama kararlılığına ve sıklığına odaklanmak istiyor.

Bir çok MIUI kullanıcısı haberi iyi karşılamadı. Blog yazısı ile ilgili yapılan birkaç yorum kararda hayal kırıklığı yarattı. Birden fazla kullanıcı beta sürümlerinin, stabil sürümlerden daha “kararlı” olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Xiaomi daha sık stabil güncellemeler vaat ettiği için karar konusunda iyimser olan bazı kullanıcılar var.

Ortak bir nokta, Xiaomi’nin çok fazla telefon çıkarması ve yazılımın global versiyonlarında çalışan yeterli personelin bulunmadığı ve dolayısıyla kararın nedenin bu olduğu.

Xiaomi’nin MIUI’nin küresel beta sürümlerini yayınlamayı bırakma kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu aşağıya yazın.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu