Akıllı AletlerAndroid HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Akıllı Çevirmenini Tanıttı

Xiaomi , Youpin crowdfunding platformu altında başka bir yenilikçi ürün piyasaya sürdü.Ürün Lighten AI İngilizce okuma arkadaşı olarak adlandırılır. Adından da anlaşılacağı gibi, araç Çince konuşanlar için çeviri hizmetleri sunmakta. Bu alet aslında, bir Cambridge sözlüğüne ve bir başka basitleştirilmiş sözlüğe sahip bir uygulamayla birlikte geldiği için bir akıllı telefona ihtiyaç duyuyor.

Xiaomi Çevirmen

Cihaz, önüne yerleştirilmiş bir kitaptaki metinleri yakalayan 13MP Sony IMX214 kamerayla çalışıyor. Kamera geniş açılı ve 1750cm2 yarıçaplı metinleri okuyabiliyor. Kitabın türü, çocukların resimli kitapları, sınav kitapları, dergiler İngilizce metinleri olan diğer materyallere kadar çeşitlilik gösteriyor. Akıllı cihaz aslında kitaptaki bütün metinleri tercüme etmiyor, ancak parmağınızla işaret ettiğiniz herhangi bir kelimeyi çevrirecek ve telefon uygulamasında anlamını görebiliceksiniz. Uygulamanın etkinliği, yazı tipi, satır aralığı ve dizgi biçiminden etkilenmiyor.

Cihaz sadece 190gr ağırlığında ultra hafif ve kullanılmadığında 34x34x1.62mm boyutundadır. Kamerayı kullanılacak olduğunda, kafa uzatılabiliyor. Boyutuna rağmen, içinde büyük bir 2600mAh pil barındıyor. Cihaz ayrıca, dar çerçeveye rağmen sabit kalmasına yardımcı olan vakumlu dengeleyici ile birlikte geliyor. Bir Intel AI yongası tarafından destekleniyor.

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu