Akıllı AletlerAndroid HaberTelefonXiaomi

Xiaomi Akıllı Asistan Xiao AI ile Tanışın

Temmuz 2017’de Xiaomi AI Mini Speaker’ın sunumunun bir parçası olarak, Çinli dev, daha önce sanal asistanlardaki dilsel ve kültürel engellere çözüm olabilecek bir özelliği içereceğini belirtmişti. Bu Xiao AI olarak adlandırıldı ve şimdi rakipleri tarafından sunulan aynı özellikleri sunma sözü ile, en son Xiaomi Mi Mix 2S entegre görülebilecek. Mümkün olan en iyi şey, bu asistanın Çin’de büyük bir başarıya sahip olmasıdır, çünkü piyasadaki diğerlerinin aksine, bu tamamen Çince’ye dayanmaktadır.

Sadece sekiz aylık bir süreç olan Xiao AI, günde 11 milyon kez kullanılmakta ve yaklaşık 310.000 kez akıllı cihazlara farklı komutlar vermekte, 1,100 milyon kez danışılmaktadır. Bu sayede Xiaomi AI Mini Hoparlör, kullanıcılara sunabileceği tüm özelliklerden dolayı akıllı bir evin odağı haline gelmektedir.

Yeni Xiao AI ne teklif edecek?
Xiaomi tarafından yayınlanan bir video aracılığıyla şirket bize, Google tarafından başlatılan asistana bir havayla sahip olan ve böylece komutları alırken renk çubuklarını taklit eden ses asistanı Xiao AI tarafından sunulan potansiyeli göstermektedir. Bu küçük cihazla birkaç şey yapabilirsiniz: Hava durumu hakkında bilgi almak, trafik koşullarını sormak, tarihleri ve randevuları hatırlatmasını ve bize en son haberleri vermesini istemek için Xiao AI’yi sorgulayabilirsiniz.

Son olarak, Mi Smart Plug ve Mi Smart Power Strip gibi aksesuarlar sayesinde, akıllı işlevselliği olmayan cihazlar AI  Mini Hoparlör veya Xiao AI asistanına sahip bir akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilir. Ne yazık ki, kullanılabilirlik ve işlevsellik şimdilik sadece Çin’de kullanılabiliyor, ancak Xiaomi yakın zamanda Microsoft ile dünya çapında denizaşırı pazarlara Xiaomi AI Mini Hoparlör tanıtmak için bir ortaklık imzaladı, bu yüzden bu sesli asistanı görmek için biraz beklemek zorundayız.

 

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu