Akıllı AletlerAndroid HaberTelefonXiaomi

Xiaomi akıllı araç dikiz aynası

Xiaomi, bu yılın başlarında sadece 709 milimetrelik akıllı dikiz aynasının sadece 999 yuan (145 $) fiyatla satışa sunulduğunu açıkladı.Xiaomi ürünü olduğu için bir takım yenilikçi teknolojilerin olduğunu varsayabiliriz. Var!

Xiaomi Akıllı Arka Görüş Aynası, 1920 × 480 piksel çözünürlükte 8.8 inç geniş ekran, 16.7 milyon renk desteği, optik kaplamalı gümüş ayna 7 katman, dengeli yansıtma ve geçirgenlik ile birlikte geliyor. Ancak bu akıllı dikiz aynası sadece ekranla ilgili değil, çok fazla ilginç özellik ile tanışmamız sağlıyor.


Xiaomi Akıllı Arka Görüş Aynası Özellikleri

Model: M1
Uzunluk: 303,8 mm x 76 mm x 40 mm (klips dahil)
Ağırlık 393g (klips dahil)
İşlemci: 1.5GHz’de saat hızına sahip MT8665 dört çekirdekli yonga
Sensör: OmniVision 2718
Bağlanabilirlik: 2G / 3G / 4G, WiFi 802.11 a / b / g / n, Bluetooth 4.0, BLE & FM (Yüksek doğruluklu stereo ile 88-108MHz verici frekans aralığı)
Depolama: 16GB (microSD kart yuvası ile 64GB’a kadar genişletilebilir)
Ekran: 1920 × 480 çözünürlüğe sahip 8.88 inç IPS ekran
Çalışma sıcaklığı: 20-70 santigrad derece
Pil: 370mAh polimer lityum.

Küresel uyanmayı destekleyen yeni amiral gemisi akıllı sesli etkileşimle birlikte geliyor. Sesle etkileşim, yaygın olarak kullanılan işlevlerin çoğunu kapsıyor (% 90). Yayın işlemi herhangi bir zamanda kesilebilir. Böylece, sürüş esnasında sürücüleri önlemeyecektir.

Bunun dışında, Xiaomi Smart RearView Aynası, otomobiller için yapılmış entegre  haritaya sahiptir. Çeşitli hedef sorgularını destekler. Bu harita görüntüleme moduna geçebilir ve rotayı kolayca değiştirebilir.

Bu aynanın en önemli özelliklerinden biri, FCW (Ön Çarpışma Uyarısı), PVS (Araçtan Önce Başlatma) ve LDW’yi (Şerit Değiştirme Uyarısı) destekleyen entegre ADAS sistemi. Çarpışma öncesi ve sonrasında videoyu kaydeder. Gerçek zamanlı olarak bir mobil APP aracılığıyla dikiz aynasındaki videoları bile izleyebilirsiniz.

Xiaomi Smart RearView Mirro, içindeki ve dışındaki verileri sensörler vasıtasıyla toplar ve tehlikeli uyarıları bildirir. Artı, berrak fotoğraflar çekmek için yüksek kaliteli bir lens kullanıyor. Akıllı aynaya 2,8 inç büyük bir birim piksel boyutunda bir OV 1 / 2.9 yüksek performanslı görüntü sensörü bulunur. Sürücülerin, hava koşullarından bağımsız olarak yüksek çözünürlüklü 1080P / 30FPS videoları kaydetmelerine olanak tanır.

Yüksek hassasiyette üç eksenli bir jiroskop ve üç eksenli manyetik alan sensörü, dinamik araç model algoritması ile birlikte sunulmaktadır.

Xiaomi Akıllı Arka Görüş Aynası, 10 milyondan fazla yüksek kaliteli müzik, sesli kitap ve daha fazlası ile birlikte gelir. Tamamen seçebileceğiniz 20’den fazla kategori var.

Nihayetinde, bu ayna, Android tabanlı özel olarak hazırlanmış bir yazılım üzerinde çalışıyor. 70 APPS, uzaktan ayarlanabilir navigasyon ve bir çok özellik ile geliyor.

 

 

Tercih Edilenler

Başa dön tuşu