Genel Haber

Squid Game Çılgınlığı,Netflix’e 4 Milyondan Fazla Yeni Abone Getirdi.

Netflix’in küresel sansasyonu Squid Game, beklenenden daha fazla yeni müşteri çekmeye yardımcı oldu, dünyanın en büyük yayın hizmeti Salı günü yaptığı açıklamada, dolu bir dizinin yıl sonuna kadar kayıtları daha da artıracağını öngördüğünü söyledi.

2021’in ilk yarısında keskin bir yavaşlamanın ardından Netflix , Temmuz-Eylül ayları arasında 4,38 milyon abone ekleyerek dünya çapında 213,6 milyona ulaştı. Refinitiv verilerine göre Wall Street analistleri 3.86 milyon ekleme öngörmüştü.

Netflix, COVID-19 izleyicileri evde tuttuğu için geçen yıl bir abone patlaması yaşadı , ancak büyüme bu yılın başlarında durdu. Aynı zamanda Walt Disney’in Disney+’ı , AT&T’nin HBO Max’ı diğer rakipleri büyümeyi yavaşlattı. Netflix, önceki zayıflığı kısmen pandemiden kaynaklanan üretim kesintilerinin neden olduğu ince bir yeni program listesiyle suçladı.

Ardından, Güney Kore draması Squid Game  , 17 Eylül’de çıkış yaptı ve ilk ayında yayın hizmetinin en çok izlenen orijinal dizisi haline gelerek yöneticileri şaşırttı. Salı günü Netflix, finansal borcu silmek için ölümcül bir rekabet içinde yarışan insanlarla ilgili karanlık dramayı 142 milyon hanenin “akıllara durgunluk veren” bir şekilde izlediğini söyledi.

Nispeten küçük bir bütçeyle yapılan dizi, 94 ülkede Netflix izleme listelerinde zirveye oturdu, eşofman ve Vans spor ayakkabı satışlarına başladı ve Korece öğrenmeye olan ilgiyi ateşledi, Squid Game ürünleri şimdi perakendecilere gidiyor , dedi Netflix.

Squid Game etrafındaki coşkunun da bu çeyreği de kaldırması bekleniyor. Netflix, yoğun bir yeni program dizisi yayınladığı için sektör tahminlerinin 8,33 milyonunun önüne geçerek yıl sonuna kadar 8,5 milyon yeni müşteri kazanacağını tahmin ediyor. Yaklaşan ilk çıkışlar arasında büyük bütçeli aksiyon filmi Red Notice ve fantastik drama The Witcher’ın ikinci sezonu yer alıyor .

Şirket hissedarlara üç aylık bir mektupta ayrıca, 2022’de yıl boyunca yayılan daha normalleştirilmiş bir programlama planı bekliyor, “yeni COVID dalgaları veya öngörülemeyen olaylar olmadığı varsayılarak” dedi.

Netflix hisseleri, kazanç raporunun ardından mesai sonrası 641 $ seviyesinde işlem gördü.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu