Akıllı AletlerAndroid HaberTelefonXiaomi

Giyilebilir bant pazarı üçüncü çeyrekte% 65 büyüdü, Xiaomi dünya çapında hakim

Bu haftanın başlarında IDC, Apple’ın geçtiğimiz çeyrekte giyilebilir ürünler endüstrisinde, özellikle de AirPods’un popülaritesinin artmasıyla birlikte ‘giyilebilir’ alt kategorisinde hakim olduğunu bildirdi. Bugün, Canalys’den sadece akıllı spor bantları, akıllı saatler ve spor izleyicilerinin satışını içeren giyilebilir bant segmentine odaklanan yeni bir rapor geliyor. Küresel olarak, bu yılın 3. çeyreğinde, 3. çeyrekte Xiaomi, dünya kategorisindeki en fazla sevkıyatı gördü ve yıllık %74.4 büyüme ile 12.2 milyon adet sevkiyat yaptı ve çeyrek için %27 pazar payına ulaştı. Xiaomi’nin büyümesi “güçlü yurtiçi performans ve yurtdışı agresif genişleme” ile ilişkilendiriliyor. Apple %15 pazar payı ile ikinci sırada yer aldı ve sevkiyatların %60’ı en yeni Apple Watch Series 5 ile ilişkilendirildi.

Huawei, 5,9 milyon adet ve %13 pazar payı ile üçüncü sırada yer alırken, Çin’de artan satışlar sayesinde yıllık %243 büyüme kaydetti. Fitbit, pazarın %8’ini oluşturdu ve geçen yıla göre fazla büyüme görmeyen tek tedarikçi oldu. Samsung, giriş seviyesi Galaxy Fit tracker sayesinde Asya’daki satışlarla %6 pazar payı ile beşinci sırada yer aldı. Amerika’da Apple, çok güncelleştirilmiş Watch Series 5 için talebi daha iyi öngördü ve lansman çeyreğinde Series 4 Apple Watch’a kıyasla 3,5 kat daha fazla birim başına hareket elde etti. Bu arada, Seri 3 daha ucuz hale geldi ve Apple’ın çeyrek boyunca giyilebilir bant satışlarını artırdı.

Asya Pasifik’te (Çin dahil değil), Fitbit ve Samsung, Xiaomi’nin bir süredir hakim olduğu düşük maliyetli saat segmentine ,fiyat bilinçli , pazarda bir miktar başarı ile girdi. EMEA (Avrupa ve Orta Doğu) segmentinde, Xiaomi’nin Avrupa’ya giriş gücü düşük fitness bantlarıyla agresif tavrı satışlarını gerçekten artırdı.

Son olarak, Çin’de, lea’de Xiaomi ile pazar %60 büyüdü, ancak Huawei geçen yıla göre %290 artışla geride kaldı. Huawei’nin büyümesinin çoğuna, akıllı telefon satışlarını artırmak için düşük kaliteli bantlar eklendi. “Huawei, Watch GT serisiyle büyüme hızını sürdürmek için artan zorluklarla karşı karşıya kalacak, çünkü yeni özellikler ve uzun vadede yükseltmeleri gerçekten artırabilecek daha güçlü kullanım durumları ortaya çıkarmak zorunda kalacak.” Apple da büyümeyi gördü. Yeni Seri 5 Apple Watch satışlarıyla Çin’de satışa sunuldu.

Tercih Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu